SHPËRNDAJE

Ish deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryeministrit Edi Rama në lidhje me sanksionet që do marrin personat që do kryejnë krim elektoral.

Sipas Vasilit ky është një veprim i paciopë dhe i turpshëm që bëhet me qëllim izolimin e shqiptarëve. Vasili i quajti edhe deputetët dhe ministrat një tufë horrash që shantazhojnë popullin për vota dhe tani kanë dalë lakuriq pas publikimeve të bëra nga Bild.

Shikoni reagimin e plotë të Vasilit: