SHPËRNDAJE

Reshjet e shiut po vazhdojnë në garën për Çmimin e Madh të Gjermanisë në Formula 1.

Pista e Hockenheimring është bërë e rrëshqitshme dhe e vështirë, shkruan Indeksonline.

Këtë e ka pësuar piloti i Ferrarit Charls Leclerc i cili ka dalë nga pista në gjiron e 29-të.

Kryesimin për momentin e ka Verstapen të ndjekur nga dyshja e Mercedesit, Botas dhe Hamilton.