SHPËRNDAJE

Është duke vazhduar protesta e opozitës para Parlamentit në Shqipëri.

Por gjendja është mjaft e tensionuar.

Protestuesit e opozitës vijojnë të hedhin fishekzjarrë dhe kapsolla në drejtim të forcave policore, ndërkohë që nga hedhja e mjeteve piroteknike kanë mbetur të lënduar disa persona, të cilët kanë pësuar dëmtime të gjymtyrëve.