SHPËRNDAJE

Futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri është një nga futbollistët e Liverpoolit që po ashtu merr disa milionë euro si pagë vjetore.

Sipas të dhënave të fundit është mësuar që paga e Shaqirit te Liverpooli është 5.3 milionë euro.

 

 

Kurse futbollisti më i paguar te skuadra angleze del që të jetë Mohamed Salah me 13.2 milionë euro kurse pas tij me 11.9 milionë rënditen Firmino dhe Van Dijk.

Ndërsa në fund të kësaj liste me pagën më të vogël rënditet Joe Gomez me 1.8 milionë euro.