-1.7 C
Presevo, Serbia
19.11.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

21111 Postimet 1 KOMENTET

PVD dhe PDSH udhëheqin me Këshillin Nacional, këto janë qendrimet e...

Shaip Kamberi nga Partia për Veprim Demokratik (PVD) si dhe Ragmi Mustafa nga Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) kanë nënshkruar marrëveshjen për udhëhëqjen me Këshillin...

PVD dhe PDSH nënshkruan zyrtarisht marrëveshje bashkëpunimi për udhëheqjen me KNSH

Partia për Veprim Demokratik (PVD) si dhe Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) kanë nënshkruar marrëveshjen për udhëheqjen me Këshillin Nacional Shqiptarë (KNSH). Kryetari i PVD-së...

Kërkohet të rritet çmimi i pagesës në autostradë për 10 përqind

Drejtoru i NP "Putevi Srbije", Zoran Drobnjak ka paralajmëruar se kjo ndërmarrje do të kërkojë ngritjen e çmimit të pagesës në autostradë për 10%. Në...

Amet Isufi: Tani s’mund të ketë shkëmbim territoresh me Serbinë

Ndonëse nga lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, tema e shkëmbimit të territoreve vazhdon të quhet ide e rrezikshme e që zvogëlon aspiratat e Kosovës...

Shala: Kërkesa e shqiptarëve të Luginës së Preshevës për heqjen e...

Vendimi i Ministrisë së Tregtisë që t’u vendoset masa prej 10 për qind produkteve të Serbisë dhe Bosnjës e Hercegovinës është bërë për arsye...

Ndërron jetë ish-ushtari i UÇPMB-së Argtim Salihi (Bebi) nga Tërnoci

Në orët e pas ditës së sotme ka ndërruar jetë Aktrim Salihi nga Tërnoci i Bujanocit. Aktrim Salihi ishte një ndër themeluesit e parë  të...

Haradinaj: Nëse liberalizohen vizat asnjë qytetar nuk do të ik nga...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj shprehet i bindur se asnjë qytetarë i Kosovës nuk do të ik nga vendi nëse liberalizohen vizat. Ai thotë se...

Sali Berisha: Loja me territore për llogari të Beogradit ka paralizuar...

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka thënë se janë bllokuar njohjet për Kosovën për shkak të hapjes së temës së kufijve me Serbinë. Ka thënë se...

BL Raincë: Nesër mbahet mbledhja për shqyrtimin e planit investiv 2018

Neser me date me 18.11.2018 dite e Diel konvokuar mbledhja e kryesise se BL Raince. Mbledhja mbahet ne lokalet e shkolles fillore Zenel Hajdini ne...

Opinion: Takimet e dy qeverive

Takimi i radhës i përbashkët i Qeverisë së Shqipërisë dhe Qeverisë së Kosovës është paralajmëruar se do të mbahet më 26 nëntor të këtij...