25 C
Presevo, Serbia
23.07.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

18363 Postimet 1 KOMENTET

Humbën jetën tre haraçinas pas përplasjes së trenit me veturën në...

Tre persona nga Haraçina e Shkupit sot kanë humbur jetën, pasi që një tren transportues është përplasur me veturën e tipit “golf” në kalimin...

Për gjashtë muaj, katër foshnje të braktisura në Prizren

Në gjashtë mujorin e parë të këtij viti, janë braktisur katër foshnje të porsalindura në Prizren. Stigmatizimi i femrës, kushtet e rënda sociale dhe mospranimi...

Mbahet promovimi i librit “NËNËS” i autorës preshevare Antigona Jusufi

Në sallën e Kuvendit Komunal në Preshevës është mbajtur promovimi i librit "Nënës" i autorës Antigona Jusufit nga Presheva. Në këtë promovim morën pjesë...

Cilat janë 5 profesionet më të paguara në Maqedoni?

Enti Shtetëror për Statistika i shpalli të dhënat për rrogën mesatare NETO të muajit maj të këtij viti dhe ku mund të shihet punëtorë...

Autoritetet serbe refuzojnë vizitën zyrtare të Pacollit në Novi Pazar

Autoritetet e Serbisë kanë refuzuar kërkesën e vizitës zyrtare të ministrit të Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Behgjet Pacolli, në Novi Pazar. Kështu...

Haziri: Presheva, Bujanovci e Medvegja nuk munden me mbetur peng i...

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lutfi Haziri, ka ripërsëritur qëndrimin e tij lidhur me zgjidhjen përfundimtare ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, duke insistuar që...

Thaçi e Vuçiq nuk e mohojnë mundësinë e ndryshimit të kufijve

Ndryshimi i kufijve të Kosovës nëpërmjet marrëveshjes së fazës përmbyllëse të dialogut nuk është përjashtuar të premten as nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi....

Serwer: SHBA mbështet sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës

Ish Diplomati amerikan Daniel Serwer duke analizuar deklaratat e ambasadorit Delawie, i cili është pyetur rreth bisedave të mundshme në Bruksel për ndarjen e...

Çështja e Luginës së Preshevës, Haziri reagon ndaj Haradinajt – pasi...

Nënkryetari i LDK-së, njëherësh kryetar i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri ka reaguar ndaj një deklarate të kryeministrit Ramush Haradinaj, i cili ka komentuar...

Putin dhe Vuçiq në bisedime të vazhdueshme për Kosovën

Moska është e angazhuar me vendosmëri kundër dialogut me afateve artificiale në mes të Beogradit dhe Prishtinës dhe mbështesim  zgjidhjen e problemit të Kosovës...