11.9 C
Presevo, Serbia
25.09.2018
Ballina Autorët Postuar sipas Presheva com

Presheva com

20709 Postimet 1 KOMENTET

Solana: S’i takon BE’së të përcaktojë kushtet e marrëveshjes Serbi-Kosovë, nëse...

Ish-sekretari i NATO-s, Javier Solana, në një editorial për Project Syndicate ka theksuar se dekadat e fundit kanë sjell më shumë frustrim sesa përparim...

Gazeta franceze “Le Monde”, paraqet hartën e re të Kosovës nëse...

Gazeta franceze “Mond” ka botuar dy tekste për shkëmbimin e mundshëm të territorit midis Beogradit dhe Prishtinës, si dhe hartën e Kosovës me interpretimin...

Kurti për ndryshimin e kufijve: Është e domosdoshme të mos vazhdohet...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, e ka quajtur aventurë personel të presidentit Hashim Thaçi iden për korrigjimin e kufijve, prandaj kjo sipas tij,...

Avdullah Hoti kërkon zgjedhje të reja, thotë se Haradinaj është i...

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK’së, Avdullah Hoti, ka thënë se dialogu me Serbinë mund të udhëhiqet vetëm nga institucione përfaqësuese dhe legjitime, të...

Ambasadori Scott: Ne (SHBA) nuk kemi vija të kuqe

Negociatat ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës nuk do të ishin një marrëveshje e mençur, veçanërisht derisa të ketë diçka të prekshme me të cilën puna...

“Washington Post” e cilëson të befasishme deklaratën e Thaçit për ambasadën...

Të befasishme e ka cilësuar gazeta prestigjioze amerikane “Washington Post”, deklaratën e Thaçit se do ta lëvizte Ambasadën e Kosovës në Jerusalem, sigurisht nëse...

Edita Tahiri: Veriu dhe Lugina janë toka shqiptare, s’mund të shkëmbehen

Ish-Shefja e Ekipit të Kosovës në dialog me Serbinë, Edita Tahiri, ka thënë se Veriu dhe Lugina e Preshevës s’mund të shkëmbehen. Ka argumentuar...

Klinaku: Çështja e Luginës të trajtohet me vendosmëri e qëndrueshmëri

Sekretar i Përgjithshëm i Lëvizjes për Bashkim (LB), Avni Klinaku, është i mendimit se tash kur çështja e Luginës së Preshevës është aktualizuar në...

Veseli: Nuk do të ketë ndarje dhe shkëmbim territoresh dhe në...

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka folur për mediat gjermane rreth dialogut me Serbinë dhe qëndrimit të tij për zgjidhjen finale të...

Tahiri kundërshton Thaçin: Prekja e kufijve të Kosovës, synim për krijimin...

Partia Alternativa Demokratike e Kosovës (ADK) e udhëhequr nga ish Ministrja për Dialog dhe Kryenegociatore, Edita Tahiri, në mbledhjen e Kryesisë së saj të...