SHPËRNDAJE

Specifikat e smartfonit që pritet të lansohet nga Samsungu, Galaxy S8 Active janë zbuluar nga rrjeti social kinez, Weibo.

Samsung Galaxy S8 Active do të ketë ekranin 5.8 inch AMOLED me rezolucion 2960×1440 pixel, transmeton Koha.net.

Ndryshimi i madh për këtë smartfon është kapaciteti i baterisë, të cilën Galaxy S8 Active do ta ketë 4,000mAh, 1,000mAh më shumë se Galaxy S8.

Ky smartfon do të ketë 4GB RAM dhe 64GB hapësirë në memorie të integruar e cila mund të rritet me kartel të jashtme microSD deri në 256GB.

Kamerën nga pas do ta ketë 12MP ndërsa ata nga para 8MP, ndërsa mbështet edhe mbushjen e baterisë pa kabllo.