7.4 C
Presevo, Serbia
16.12.2017


SPORT

LIFESTYLE

SHËNDETËSI

OPINIONE

Pse ALTERNATIVA e Shqiprimi?

Jemi duke parë një propagandë kundër zgjidhjes së problemeve esenciale të cilat e kanë thyer shpresën e çdo qytetari - edhe të kundërshtarëve politik...

HI-TECH

SHOWBIZ

Stine dhe e dashura shfaqen në publik, ja si duket ajo...

U bë një kohë e gjatë që tashmë emri i partneres së Stines është bërë publik. Por, pavarësisht të gjithave Graciela nuk është ende shumë...

Walt Disney blen Fox për 52.4 miliardë dollarë

Walt Disney është pajtuar të blejë asetet e 21st Century Fox’s në vlerë të përgjithshme prej 52.4 miliardë dollarë. Marrëveshja përfshin edhe aksionet e Fox’s...

Revista ”Archaeology”: Shqipëria, një udhëtim në kohë

Revista ”Archaeology”, botim i Institutit amerikan të Arkeologjisë, i ka kushtuar një shkrim të gjatë zbulimeve arkeologjike në Shqipëri mundësuar edhe nga ndërtimit i...

INTERVISTA

Intervistë ekskluzive me Rexhep Selimin: Me Lëvizjen në qeveri, faktorizimi i...

Intervistë ekskluzive me Rexhep Selimin, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare te Kosovës, aktivist i Lëvizjes Vetëvendosje dhe deputet në Kuvendin e Republikës së Kosovës. Presheva.com: Sa...

Gjergj Presheva: Gjithmonë, do ta falënderojmë diasporën shqiptare

Intervistë me instrumentistin e njohur të klarinetit dhe këngëtarin, Gjergj Presheva „Muzika përveç se është pjesë e shpirtit, ajo është edhe pjesë e të ardhurave,...

At Antonio Bellushi: „ Nuk e harrojmë Preshevën, Bujanocin e Medvegjën“

Gazetari, publicisti dhe poeti nga Presheva, që jeton dhe vepron në Zvicër, Mr.sc.Dashnim Hebibi, mbrëmë takoi, atdhetarin e shquar, At Antonio Bellushi, i cili...

BOTIME

RELIGJIONI

Weather

Presevo
light rain
8.1 ° C
10 °
6 °
93%
1.8kmh
75%
Sat
11 °
Sun
1 °
Mon
-2 °
Tue
-0 °
Wed
1 °

Këmbimi valutor

EUR - Euro Member Countries
CHF
0.8570
USD
0.8470