26.9 C
Presevo, Serbia
17.08.2017

SPORT

LIFESTYLE

SHËNDETËSI

OPINIONE

“Shteti serb nuk regjistron femijet shqiptar ne Presheve, Bujanoc dhe Medvegje!”

” Njohja e dinjitetit të lindur dhe e të drejtave të barabarta e të patjetërsueshme të të gjithë anëtarëve të familjes njerëzore është baza...

HI-TECH

SHOWBIZ

Kengetarja shqiptare: Nuk di ku ti harxhoj leket

A fitojnë apo jo para këngëtarët në Shqipëri është vërtet një pikpyetje e madhe. Ama, ata që performojnë në dasma, evente e koncerte sigurisht që...

Dhurata Ahmetaj super elegante

Dhurata pëlqehet mjaft shumë nga dashamirët e muzikës në të gjitha trojet shqiptare. Ajo është shumë e kujdesshme në veshjet e saj, prandaj edhe çmohet...

Nora istrefi, unike edhe kesaj radhe

Nora Istrefi aktualisht po shijonë suksesin e projektit të fundit “S’ka inatë”, bashkëpunim me Robert Berishën. Megjithatë, paraqitjet e saj edhe më tej nuk mungojnë...

INTERVISTA

Kerni: “Krijova kombetaren e baletit Shqiperi – Kosove me shfaqje te...

Intervistë ekskluzive me Mjeshtrin e madh, Artistin e merituar, pedagogun, njërin nga balerinët më të suksesshëm në historinë shqiptare, z. Ilir Kerni Kerni: „Krijova kombëtaren...

Tetovari Arben Ameti, kardiologu i njohur, qe sheron zemra ne mes...

Intervistë ekskluzive me Dr.Arben Ameti, specialistin për sëmundjet interne, magjistrin në lëndën e kardiologjisë dhe supspecializatin në kardiologji „Në këto 13 vite të fundit, kam...

Serbia dhe Mali i zi negociata per antarsim ne BE, shtetet...

Qëllimi i investimeve në Ballkan është ndërlidhja më e mirë e përgatitja e këtyre vendeve për anëtarësim në BE, pohon në intervistë ekskluzive për...

BOTIME

RELIGJIONI

Hanson ve burken ne Senatin Australian

Udhëheqësja e partisë së djathtë të Australisë Pauline Hanson është paraqitur në senat me mbulim total të fytyrës, duke vënë burkën. Gjesti i Hanson paraqiste...

Weather

Presevo
clear sky
23.9 ° C
25 °
23 °
57%
1.4kmh
0%
Fri
27 °
Sat
28 °
Sun
25 °
Mon
18 °
Tue
19 °

Këmbimi valutor

EUR - Euro Member Countries
CHF
0.8767
USD
0.8540